Објавено на:

(Фото) Србија на нозе: Илјадници Срби се собраа пред собранието за поддршка на Ѓоковиќ

t

Илјадници луѓе се собраа денеска пред Собранието на Србија за да му дадат поддршка на најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ, кому не му е дозволен влез во Австралија.

Собирот беше организиран на покана од семејството, а на насобраните им се обрати таткото на Новак Срѓан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Опозицискиот лидер во Србија го критикува Вучиќ:…

Откако потпретседателот на Собранието Борко Стефановиќ од…

Вучиќ: Горд сум што го зачувавме мирот!

Горд сум што успеавме да го зачуваме…

(Видео) ХАОС во Србија – Мигранти пукале…

По дојава дека мигранти пукаат меѓу себе…

Драма во Косово по договорот со Србија…

Албанскиот премиер Еди Рама застана во одбрана…

(Фото) Ковачевски вчера вечер навиваше за Србија

Премиерот Димитар Ковачевски синоќа објави дека навивал…