(Фото) Трагична сообраќајна несреќа, загина млад брачен пар

t

Четири лица загинаа во тешката сообраќајна несреќа што се случи во црногорското место Брезојевица, на патот кон Плав, Црна Гора. Младиот брачен пар, Мерсин Х. и неговата сопруга Елдина загинале на местото на несреќата. Во несреќата настрадале уште двајца мажи. Несреќата се случила синоќа во 19:35 часот, објавува Република.рс. 

Претседателот на општина Плав, Нихад Цановиќ донесе одлука да прогласи Ден на жалост.

Во несреќата загинаа брачниот пар Мерсин Х. и неговата сопруга Елдина. Тие биле во автомобил во кој директно удрил камерман кој се враќал со колега од правец на Рожај.

„Оделе од спротивен правец, а камерманот и колегата од Рожај. Снимале свадбена колона. Бидејќи тој дел од патот е рамен, возеле малку побрзо и директно удриле во автомобилот во кој бил брачниот пар. Трагедијата е што тие очекувале бебе, а тој ден отидоа на лекар во Беране“, изјави за „Република“ извор близок до истрагата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема трагедија го потресе цел Балкан: Во…

Во сообраќајна несреќа која се случила вчера…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

(Фото) Шокантни слики: Како се случи сообраќајната…

Шокантни се сликите од сообраќајната несреќа на…