(Фото) Трaгедија ја потрeсе Србија: Автомобил со 4 девојки влетал во Јужна Морава – две се повредени, една е зaгината и по уште една се трага 

t

Тешка сообраќајна несреќа се случила околу четири часот наутро кај Владичин Хан. Автомобил „голф“ со четири млади девојки влетал во Јужна Моравија.

Засега е познато дека во автомобилот имало четири лица, но нивната точна возраст не е позната. Две лица успеале да испливаат и да се спасат, додека телото на третото девојче било пронајдено во безживотна состојба. Во моментов се трага по четвртата помлада жена, а полицијата и припадниците на Секторот за вонредни состојби се на терен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Значи некој ќе си легне на брашното:…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил, синоќа…

Србија и Унгарија ќе ја поканат Македонија…

Српскиот министер за градежништво, транспорт и инфраструктура,…

Познато кога ќе продолжат преговорите меѓу Косово…

Во вторник, 4 април, во Брисел продолжува…

Вучиќ ѝ се заблагодари на Грција за…

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека…

Советничките на Азески ќе ги олеснуваат преговорите…

Претседателот на Стопанската комора на Македонија Бранко…