(Фото) Трaгедија ја потрeсе Србија: Автомобил со 4 девојки влетал во Јужна Морава – две се повредени, една е зaгината и по уште една се трага 

t

Тешка сообраќајна несреќа се случила околу четири часот наутро кај Владичин Хан. Автомобил „голф“ со четири млади девојки влетал во Јужна Моравија.

Засега е познато дека во автомобилот имало четири лица, но нивната точна возраст не е позната. Две лица успеале да испливаат и да се спасат, додека телото на третото девојче било пронајдено во безживотна состојба. Во моментов се трага по четвртата помлада жена, а полицијата и припадниците на Секторот за вонредни состојби се на терен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се пребаруваат гробиштата во Злот: Еве каде…

Додека цела Србија се прашува каде е…

Вучиќ најави нови инвестиции од француски компании…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави…

Осомничените за убиството на Данка не покажале…

„Навистина ми е неразбирлива таа ладнокрвност при…

Вучиќ од Париз: Стекнувањето на „рафали“ би…

Започнавме со важни средби за нашата земја,…

Вучиќ денес на средба со Макрон: 14…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во…