Објавено на:

(Фото) УХМР: Од утре речиси вистински температурен шок

t

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или значителна ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Во вторник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или значителна ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во среда времето ќе биде сончево со мала облачност. Наутро по одделни котлини ќе има услови за појава на магла. Ќе дува умерен, а попладне повремено засилен ветер од јужен правец.

Во четврток на Бадник времето ќе биде променливо облачно. На места ќе има појава на краткотраен дожд, особено попладне.

Во петок за време на Божиќ исто така не очекува сончево време и висока температура за овој период од годината.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…

Добро утро со Инфомакс: Ќе ја оставиме…

На тројца комити, еден кодош, или во…