Објавено на:

(ФОТО) Филмска кражба: Тинејџери упаднале во луксузен салон и побегнале со 9 автомобили вредни над половина милион долари

t

Група тинејџери упаднале во салон за луксузни автомобили во Висконсин и побегнале со девет возила вредни повеќе од половина милион долари.

Во грабежот биле одземени возила Јагуар-Ленд Ровер, а настанот е снимен на видеонадзор на кој се гледаат девет маскирани осомничени лица облечени во црно како влегуваат во салонот и секој од нив заминува со автомобил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Полицијата во Висконсин застрелала вооружен напаѓач…

Американската полиција вчера пукаше и уби ученик…

Путин одликуваше со орден тројца тинејџери кои…

Рускиот претседател Владимир Путин им додели ордени…

Украден сеф од објект во Карпош!

Украден сеф од продавница во скопски Карпош,…

Полицијата на нозе: Исчезнаа двајца тинејџери, ги…

Полицијата во Новопазар објави потрага по Микица…