(Фото) Хaoc на автопатот Скопје- Штип, aвтомобили возат во обратен правец

t

Снегот напарави тотален хаос на автопатот Скопје- Штип. Поради неисчистениот снег има целосен застој на овој автопат. Дел од возачите во немоќ да стигнат таму кај што тргнале, почнале да ги возат автомобилите во обратен правец.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Последно збогум: Утре ќе се палат свеќи…

Во среда, 26 јануари, ден пред неговиот…

(Фото) Арсовска: Исчистена уште една депонија, Град…

Службите на Град Скопје денеска завршија со…

Тинејџер пpeгазил 72 годишен пешak во Скопје,…

На 24.01.2022 во 10.20 часот било пријавено…

Хорор во Македонија: Родители си го продале…

По спроведената истражна постапка предметниот јавен обвинител…

Дивеење по скопските улици: Возач-почетник со „Ауди“…

Возрасна скопјанка се здобила со тешки повреди…