(Фото) Цар на Македонија: Графит осамна на споменикот на Цар Самоил

t

Споменикот на Цар Самоил, кој се наоѓа на плоштад Македонија во Центар, е ишкртан, објави ТВ21.

На споменикот веднаш под името Цар Самоил, со зелена боја е напишано „Ца на Македонија“.По
објавата на ТВ21, од МВР информираат дека се испратени полициски службеници кои ќе отворат случај.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија објави: Загубивме двајца високи офицери во…

Русија призна дека изгубила двајца високи офицери…

(Видео) “Добредојдовте драги браќа”: Со камбани СПЦ…

Српскиот патријарх Порфириј, на својата фејсбук страница…

Не запира: ЕУ во април имала инфлација…

Потрошувачките цени во Европската унија во април…

(Видео) Путин распореди “Терминатори” во источна Украина

Во обид да го зајакне својот арсенал,…

НАТО ќе ги продолжи разговорите со Финска…

Претставниците на НАТО во средата не успеаја…