Објавено на:

(Фото) Чудо во прилепско: Се појавиле крстови додека молери варосувале црква

t

Вистинско чудо се случило денеска во манастирската црква „Успение на Пресвета Богородица“ во село Обршани, кривогаштанско.

Како што ни пренесоа очевидци, за време на варосувањето на црквата денеска, над прозорците и над вратата се појавиле крстови.

Од управата на манастирот велат дека досега такво нешто немало, ниту пак претходно имало нацртано, па сега да се појават.

Нашиот соговорник ни вели дека се работи за вистинско чудо на кое посведочил денеска додека бил во манастирот.

Нека е напомош и нека им е аирлија работата!, пишува порталот Маркукуле.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Молотов коктел фрлен врз црква во Бугарија

Груб напад врз црква во Варна. Маж…

Англиската црква реши да им даде благослов…

По два дена расправија со поделби, Англиската…

(Видео) Детали за трагедијата во црква во…

Трагедија во црква во Египет: Првите резултати…

Русите бесни: Украинската црква бара Вартоломеј да…

Украинците бараат од Вселенскиот патријарх да го…

(Фото) Чудо во прилепско: Се појавиле крстови…

Вистинско чудо се случило денеска во манастирската…