Објавено на:

(Фото) Шварценегер имаше сообраќајна нecpeќа: Холивудската ѕвезда во карамбол од неколку возила

t

Американскиот актер Ардолд Шварценегер синоќа доживеа сообраќајна несреќа во Лос Анџелес, потврди неговиот портпарол.


Едно лице е полесно повредено во судир на четири возила, соопшти полицијата во Лос Анџелес, а на фотографиите од местото на настанот се гледа голем теренец на покривот на најмалку два автомобили на раскрсницата во Брентвуд и Шварценегер, кој стои во близина, пренесува RT.

Полицијата соопшти дека никој не е уапсен и ја исклучи можноста за присуство на алкохол или дрога меѓу учесниците.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема трагедија го потресе цел Балкан: Во…

Во сообраќајна несреќа која се случила вчера…

Шварценегер: На САД им треба „нова сорта“…

Американците бараат „нешто ново“ во Белата куќа…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…