Објавено на:

(Фото) Шефот на РОСКОСМОС до Столтенберг на роденденот на НАТО: Крени ја главата и поздрави со раката, имајте на ум ве следиме

t

Шефот на руската вселенска агенција Роскосмос на Твитер објави сателитска снимка од седиштето на НАТО по повод годишнината од основањето на алијансата. Дмитриј Рогозин ги предупреди членките на НАТО да запомнат дека Русија ги набљудува од вселената.

„На 4 април 1949 година се роди НАТО – грдата ќерка на Студената војна. На својот роденден, НАТО може да се восхитува на својата канцеларија од сателитска снимка на вселенското летало Роскосмос. Столтенберг, кренете ја главата и поздрави со раката! Ве следиме. Имајте на ум“, напиша Рогозин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗНАМ откри кои ќе бидат новите министри…

Игор Филков, роден во 1979 година, е…

Земјотрес вечерва почуствуван во Македонија

Земјотрес со локална магнитуда од 2,4 степени…

Насилство: Жена крвнички нападната од својот сопруг,…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

Германците СЕ ЗБОГУВАА СО РУСКИОТ ГАС?

Најголемиот германски снабдувач со гас Унипер објави…

КИНА ПРЕД САД: Продадени повеќе кинески отколку…

Минатата година за прв пат кинеските автомобилски…