(Фото) Што се случува? – Дете со посебни потреби не сакаат да го примаат во Детската болница?

t

АЛООО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО ЈАВНО АПЕЛИРАМЕ, ДЕТЕ СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ВИ УМИРА ПО ХОДНИЦИТЕ НА ДЕТСКА БОЛНИЦА УШТЕ ЕДНУШ ЈАВНО ВИ УКАЖУВАМЕ ДЕТЕНЦЕТО Е СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ И ВИ УМИРА ПО ХОДНИЦИТЕ И ТОА
….ВО МНОГУ ТЕШКА КРИТИЧНА ЗДРАВСТВЕНА ПОЛОЖБА!!!

ВО ОВИЕ МОМЕНТИ ПРЕД НЕКОЛКУ МИНУТИ ДИРЕКТНО ОД МАЈКАТА НА ТЕШКО БОЛНОТО МОМИЧЕ ГИ ПРИМИВ ИНФОРМАЦИИТЕ И СЛИКИТЕ……

НА ДЕТСКА БОЛНИЦА ВО СКОПЈЕ СО ЧАСОВИ ДЕТЕ СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ СО ТЕШКИ КОВИД СИМТОНИ И ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОСТАВЕНА ВО МИЛОСТА НА ХОДНИЦИТЕ НА ДЕТСКАТА БОЛНИЦА ….РОДИТЕЛИТЕ БАРААТ ПОМОШ ПОШТО

ДЕТЕВО НЕ САКААТ ВО БОЛНИЦА ДА ГО ПРИМЕТ!

ДАЛИ ОВДЕ ИМА ЗДРАВСТВО ИЛИ АПАРТХЕЈД????

ВО МОМЕНТИ ПРИМИВ СЛИКА НА ТОПЛОМЕТАРОТ ПОКАЖУВА ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА….

НАРОДЕ МОМИЧЕТО Е СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ!!!

НАРОДЕ ЖАЛНА ДРЖАВА МАСОВНО СПОДЕЛУВАЊЕ, пишува на Фејсбук Хасан Селмановски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

Двајца возачи се повредени – излетале од…

Двајца жители на Макеоднија завршија во различни…

Бог да чува: Пациент препратен во Прилеп…

Немало кој да стави катетер на пациент…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Малолетник удрен со мотоцикл – со тешки…

На 02.03.2024 во 10.30 часот во СВР…