(Фото) Што се случува?! – Со калашникови се претресува секоја кола кај црквата Св. Јован

t

Што се случува во главниот град, Скопје? До редакцијата на Инфомакс пристигна вознемирувачка фотографија и информација дека се врши претрес на секое возило кое се движи во правец од Водно кон црквата Св. Јован во Скопје.

Претресот го вршат повеќе полициски службеници вооружени со автоматско оружје Калашников, а граѓаните се преплашени.

Интересно е што се претресуваат возила кои се движат од реонот во кој се сместени претседателската и премиерската вила, но и резиденцијата на американската амбасада, како и неколку други останата амбасади на големи западни држави, меѓу кои и украинската.

Улицата на која се врши претресот е Загребска населба Капиштец, на границата помеѓу оштина Центар и Карпош.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗНАМ откри кои ќе бидат новите министри…

Игор Филков, роден во 1979 година, е…

Земјотрес вечерва почуствуван во Македонија

Земјотрес со локална магнитуда од 2,4 степени…

Насилство: Жена крвнички нападната од својот сопруг,…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

Германците СЕ ЗБОГУВАА СО РУСКИОТ ГАС?

Најголемиот германски снабдувач со гас Унипер објави…

КИНА ПРЕД САД: Продадени повеќе кинески отколку…

Минатата година за прв пат кинеските автомобилски…