(Фото) Ѓорѓиевски: Целосна реконструкција на ул.Наум Охридски во Црниче која до сега правеше сериозни проблеми за жителите

t

Денес започна асфалтирањето на првиот слој на ул.Наум Охридски во Црниче.

Проектот го финишираме со целосна реконструкција на атмосферската канализација на улицата, која до сега правеше сериозни проблеми на жителите кои живеат под улицата.

Планирана е и реконструкција на тротоарите, затворање на дупките кои се отвараа токму поради атмосферските води, како и осветлување на улицата. – стои во објавата на Ѓорѓиевски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денеска во центарот на Скопје се отвара…

Денеска во Скопје со церемонија која ќе…

Што се случува со децата? Скопјанец прјавил…

Жител на Скопје вчеравечер пријавил дека неговиот…

(Видео) Бугарски културен центар ќе никне во…

Бугарската пропаганда нема крај ниту во пракса…

Уапсен криумчар на мигранти во Скопје

На автопатот Гевгелија-Демир Капија, после тунел „Јаворица“,…

(Видео) Директорот на ФК Шкупи: Не сите…

Советот на Град Скопје денеска донесе одлука…