(Фото) Koвачевски се сретна со Сорос

t

Синот на мултимилионерот Џорџ Сорос, Александар на Твитер сподели фотографија од средба со премиерот Димитар Ковачевски на безбедносната конференција што се одржува во Германија, во Минхен.

– Одлично е да се сретнеш со новиот премиер на Македонија, Димитар Ковачевски, и да слушнеш за неговите планови да ја зајакне и да ја направи оваа мултиетничка демократија попросперитетна! – објави Александар Сорос.

Ковачевски на својот Твитер и Фејсбук профил објави фотографии од повеќе други средби но не и за средбата со синот на милијардерот Џорџ Сорос.

Ниту во соопштението на владата нема ни збор за средбата со синот на Џорџ Сорос.

На конференцијата во Минхен учествува и македонска делегација од каде што се објавуваат активности за средби на маргините од конференцијата на претседателот Стево Пендаровски и Димитар Ковачевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Членките на НАТО кои се соседи со…

Шест земји членки на НАТО, кои се…

По четири година битка со безмилосната болест,…

По долга борба со тешка болест, почина…

Столтенберг го повика НАТО да ги укине…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја…

Малолетници се степале во локал на Бит…

На 23.05.2024 во 20.00 часот во СВР…

Вучиќ: Најмногу ме погоди што Македонија гласаше…

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва во интервју…