(Фото) Koвачевски се сретна со Сорос

t

Синот на мултимилионерот Џорџ Сорос, Александар на Твитер сподели фотографија од средба со премиерот Димитар Ковачевски на безбедносната конференција што се одржува во Германија, во Минхен.

– Одлично е да се сретнеш со новиот премиер на Македонија, Димитар Ковачевски, и да слушнеш за неговите планови да ја зајакне и да ја направи оваа мултиетничка демократија попросперитетна! – објави Александар Сорос.


Ковачевски на својот Твитер и Фејсбук профил објави фотографии од повеќе други средби но не и за средбата со синот на милијардерот Џорџ Сорос.

Ниту во соопштението на владата нема ни збор за средбата со синот на Џорџ Сорос.

На конференцијата во Минхен учествува и македонска делегација од каде што се објавуваат активности за средби на маргините од конференцијата на претседателот Стево Пендаровски и Димитар Ковачевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјите од ЕУ не успеаја да се…

Брисел се надеваше дека ќе постигне договор…

Австриски министер: Пакетот санкции против Русија готов…

Надворешните министри на Австрија и Естонија во…

Топалов: Нема напредок во мешовитата историска комисија…

На последниот состанок на Мешовитата бугарско-македонска комисија…

Скок на цената на пченицата на светските…

Цените на пченицата годинава пораснаа за околу…

(Видео) Украинците на Евровизија победија со крадена…

Песната со која Украина победи на Евровизија…