Француски медиуми: Полицијата во Париз застрела жена која се заканувала дека ќе детонира бомба

t

Според очевидци, жената, која била целосно прекриена, извикувала „Алаху акбар“ („Бог е најголем“) и се заканувала дека ќе детонира бомба, изјави изворот, пренесува францускиот портал Локал.

Според изворот, „полицијата пукала затоа што се плашела за својата безбедност“.

Жената е ранета во стомак и е во критична здравствена состојба.

Полицијата не пронашла експлозивна направа. /МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тројца мртви по експлозија во Париз!

Три лица загинаа во експлозија во стан…

Жена почина на паркинг во Кисела Вода!

На 19.02.2024 околу 11.30 часот во СВР…

(Видео) Блокади во Париз: Не запираат протестите…

Бројни земјоделци ширум Европа се жалат дека…

Француските земјоделци повикуваат на седумдневна блокада на…

Франција следната недела ќе објави дополнителни мерки…

(ВИДЕО) Земјоделците го блокираа Париз!

Револтираните фармери излегоа на протест во Париз.…