Објавено на:

Хакирани владините веб-страници и сајтовите на министерствата во Израел

t

Страниците на израелската влада паднаа во „најголем сајбер напад досега“ пишува Хаарец.

Голем број владини веб-страници, наводно, се неисправни во понеделникот, вклучувајќи ги внатрешните работи, правдата, здравството и канцеларијата на премиерот.

Одбранбен извор тврди дека нападот е „најголем досега“ против Израел, но допрва треба да се утврди кој стои зад него.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Народот победи! Нетанјаху го одложува спорниот закон…

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху и министерот за…

Шокнатна изјава на разрешениот министер за одбрана:…

Разрешениот министер за одбрана на Израел, Јоав…

Вака прави НАРОД: Над 600.000 демонстранти на…

Над 600.000 демонстранти маршираат против најавената судска…

(Видео) РЕКА ОД НАРОД: Израелската армија го…

Израелските одбранбени сили го подигнаа нивото на…

(Видео) Полицијата со водени топови го брани…

Израелската полиција користи водени топови за да…