Објавено на:

Хакирани владините веб-страници и сајтовите на министерствата во Израел

t

Страниците на израелската влада паднаа во „најголем сајбер напад досега“ пишува Хаарец.

Голем број владини веб-страници, наводно, се неисправни во понеделникот, вклучувајќи ги внатрешните работи, правдата, здравството и канцеларијата на премиерот.

Одбранбен извор тврди дека нападот е „најголем досега“ против Израел, но допрва треба да се утврди кој стои зад него.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Папата Франциск ги повика Израел и Хамас…

Папата Франциск денеска повика на итна испорака…

Шпаниjа ќе поднесе тужба против Изpаeл за…

Шпанија најави дека ќе се придружи на…

Рано утрово Душко ја фатил за коси…

Рано утринава околу 5 часот српската пејачка…

Нетанјаху ќе се обрати во американскиот Конгрес…

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ќе одржи говор…

УНРВА: 35-45 загинати во нападот врз училиштето…

Директорката за комуникации на УНРВА, Џулиет Тума,…