Хамилтон: Секогаш се трудам да се потпрам на моите тркачки вештини, но..

t

– Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон проговори за борбата со лидерот на Ред бул, Макс Верстапен.

– Секогаш се трудам да се потпрам на моите тркачки вештини за да ги надоместам недостатоците на болидот, но на крајот тоа не е доволно. Сеќавајќи се на „Силверстон“, можеби не сте го виделе, но јас и Макс бевме рамноправни во времето до 13-от свиок во текот на квалификацискиот круг. Тогаш изгубивме ефикасност и брзина, изјави за „CRASH“ британскиот пилот во Формула 1.

Верстапен моментално води во генералниот пласман во Формула 1 со 314 бодови. Хамилтон е на 4. место со 148 бодови.

Следното коло во Формула 1 ќе се одржи од 24 до 27 август во татковината на Верстапен, Холандија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…