Објавено на:

Хаос во Загреб: Дојава за бомба во трговски центар ја крена полицијата на нозе

t

Се евакуираат луѓе од трговскиот центар Арена Центар во Загреб поради дојави за бомби, јавува Индекс.хр.

Според хрватскиот портал, загрепската полиција потврдила дека добила дојава за две бомби во Арена центарот во Загреб.

Клиентите и вработените во трговскиот центар се пред зградата, а од гаражите излегуваат автомобили, пишува Јутарњи лист.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсено момчето кое со мачета упадна во…

Уапсено е младото момче кое со мачета…

Хорор во Загреб: Момче со мачета упаднал…

Непознато момче вооружен со мачета денеска околу…

Хорор во Загреб: Жена го убила сопругот…

Ужасни сцени попладнево ги вознемириле жителите на…

Сите дојави за бомби во скопските училишта…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Жителите вознемирени од силниот татнеж: Земјотрес и…

Загрепчани известија дека денеска околу 10 часот…