Објавено на:

Холандија протерува 17 руски дипломати

t

Холандија протерува 17 руски дипломати, изјави шефот на дипломатијата на земјата Вопка Хукстра.

„Холанѓаните протеруваат 17 руски разузнавачи кои работат во руските мисии во Холандија како дипломати“, напиша Хукстра на Твитер.


Тој рече дека протераните дипломати „претставуваат безбедносна закана“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не сакаме војна со Русија: Протести низ…

Протест против протерувањето на руските дипломати се…

Опасно торнадо во Холандија: Еден мртов и…

Реткото торнадо уби најмалку едно лице, а…

Руте: Шансите да се постигне решение за…

Холандскиот премиер Марк Руте пред почетокот на…

(Видео) Холандската Влада им се извини на…

Холандската Влада им се извини на илјадници…

Ротердам ja доби првата пешачка патека на…

Жителите на една од најгусто населените земји…