Објавено на:

Холандија протерува 17 руски дипломати

t

Холандија протерува 17 руски дипломати, изјави шефот на дипломатијата на земјата Вопка Хукстра.

„Холанѓаните протеруваат 17 руски разузнавачи кои работат во руските мисии во Холандија како дипломати“, напиша Хукстра на Твитер.

Тој рече дека протераните дипломати „претставуваат безбедносна закана“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Станбена криза во Холандија зема замав: Паркинг…

Паркинг простор во близина на Вонделпарк, најголемата…

Јужна Кореа најави парична помош за Украина,…

Јужна Кореја ќе и обезбеди на Украина…

Холандија има најкратка работна недела, луѓето работат…

Земја со најкратка работна недела е Холандија,…

Холандија е пред формирање на влада преку…

Во Холандија е можно формирање на владина…

Холандија даде зелено светло за членство на…

Огромен чекор на патот на Бугарија кон…