Холандската министерка за одбрана со шокантна изјава!

t

Холандската министерка за одбрана Кајса Олонгрен изјави дека поддршката за Украина е најевтиниот начин за да се победи и уништи Русија. Дали стотиците илјади жртви на украинската страна за неа се само евтино топовско месо?

Изјавите на западните политичари околу војната во Украина секојдневно стануваат се` по експлицитни и позабегани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците…

Русите влегоа во Авдеевка од нов правец,…

Руските трупи влегле во Авдеевка од нов…

Германската буџетска криза нема да пречи на…

И покрај буџетската криза со која се…

Зеленска: Ве молам не ја запирајте помошта

Украинската прва дама, Олена Зеленска во интервју…

Бугарскиот парламент контра Радев: Оружје во Украина…

Бугарскиот парламент го отфрли ветото што претседателот…