Објавено на:

Хорор во САД: Авион удри во зграда, никој не преживеа!

t

Мал авион се урна во американската сојузна држава Њу Хемпшир, при што загинаа сите патници, соопштија локалните власти.

Едномоторниот авион „Бичкрафт Сиера“ се урна во зграда северно од локалниот аеродром во Кин, непосредно пред 19 часот по локално време во петокот вечерта.

Полицијата не соопшти колку луѓе загинале во несреќата, иако авион од овој тип може да превезе најмногу шест лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кинезите со остра реакција до САД поради…

Кинеското Министерство за надворешни работи изрази силно…

Крај на драмата: САД соопштија дека го…

САД соопштија дека е соборен кинескиот воздушен…

Бајден: Ќе се погрижиме за кинескиот шпионски…

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден,…

(Видео) Драми над небото во САД: Воените…

Американските воени претставници изјавија дека сомнителен „шпионски…

(Фото) Протести во Приштина: Албанците им порачуваат…

Во американската амбасада во Приштина во моментов…