Објавено на:

Хорор во Србија: Нападнат ученик, со остар предмет му ја расекле главата

t

Ученикот Д.К.(15) од Бачка Паланка е повреден денеска по 16 часот на час по физичко, кога напаѓачите го претепале, со остар предмет го расекле и му нанеле повреди на главата и рацете.

Како што беше кажано од Заводот за здравствена заштита на деца и младинци од Војводина, момчето е згрижено во таа здравствена установа поради расекотина на раката и гребнатини, како и хематоми на главата.


-По детална дијагностика и помош во вид на санирање на повредите, момчето е пуштено на домашно лекување, велат од Заводот.

Двајца напаѓачи му пришле на момчето, почнале да го тепаат, а потоа со остар предмет го повредиле иако тој се обидел да се одбрани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инвестициски бум во Србија: Мерцедес и Тојота…

Република Србија може да добие две нови…

Србија ги ограничи цените на прехранбените производи…

Владата на Република Србија на денешната седница…

Кличко: Како што Албанците се бореа против…

Во разговор за швајцарскиот весник „Ле кантон…

НАТО има “правен имунитет”: Не може да…

НАТО одговори на тужбите на жртвите од…

Хрватската академија на науките и уметностите бара…

Хрватската академија на науките и уметностите (ХАЗУ)…