Објавено на:

Хорор во Србија: Нападнат ученик, со остар предмет му ја расекле главата

t

Ученикот Д.К.(15) од Бачка Паланка е повреден денеска по 16 часот на час по физичко, кога напаѓачите го претепале, со остар предмет го расекле и му нанеле повреди на главата и рацете.

Како што беше кажано од Заводот за здравствена заштита на деца и младинци од Војводина, момчето е згрижено во таа здравствена установа поради расекотина на раката и гребнатини, како и хематоми на главата.

-По детална дијагностика и помош во вид на санирање на повредите, момчето е пуштено на домашно лекување, велат од Заводот.

Двајца напаѓачи му пришле на момчето, почнале да го тепаат, а потоа со остар предмет го повредиле иако тој се обидел да се одбрани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жителите на Бор палат свеќи за малата…

Жителите на Бор вечерва палат свеќи и…

Харадинај: Одлуката за укинување на динарот му…

По повод денешната рунда од дијалогот во…

Нови грозоморни детали за убиството на малата…

Министерот за внатрешни работи на Србија, Братислав…

Србија има буџетски суфицит од 5,3 милијарди…

Во првите два месеци од 2024 година,…

Курти: Не сум против помош од Белград,…

Косовскиот премиер Албин Курти денеска од северниот…