ХОРОР: Татко монструм од Хрватска, десет години ја силувал својата ќерка

t

Маж од централна Хрватска е осуден на 23 години затвор за силување на својата ќерка. Како што објави Јутарњи, 45-годишниот маж ја силувал својата ќерка од нејзината шеста година, а малтретирањето продолжило се до август минатата година, кога мажот бил уапсен.

Од 2013 до минатата година, на штета на својата ќерка која сега има 17 години, извршил 341 кривично дело сексуална злоупотреба и експлоатација на дете.

Обвинетиот од првиот до последниот момент се бранел со молчење. Како олеснителна околност, судот ја зел предвид неговата неосудуваност, а отежнувачки е тоа што делата ги вршел подолг период на штета на сопственото дете и покажал голема криминална волја.

За време на интервјуа во повеќе институции, жртвата опишала дека се плаши од својот татко бидејќи тој се заканувал дека ако некому каже што и прави, ќе ги убие и двајцата, но и дека ќе и ги покаже фотографиите со сексуализирани пози на нејзината мајка.

Освен тоа, ѝ ја ограничил комуникацијата со нејзините пријатели, ја спречил да оди на гинеколог и ја принудувал да посетува куќи каде што ја проповедаат верата. Мајката тврди дека не знаела ништо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХДЗ слави победа во Хрватска

Гордан Јандроковиќ, спикерот на последниот состав на…

Хрватска има еден милион пензионери, се намалува…

Податоците од пописот за 2021 година покажаа…

Авиони над Загреб: Американската амбасада изведува вежба…

Американската амбасада во Загреб соопшти дека денеска…

Кавадарчанка пријавила дека дечко ѝ ја силувал…

Кавадарчанка пријавила во полиција дека лице со…

Хрватска очекува поголем економски раст од просекот…

Економијата на еврозоната веќе некое време е…