Објавено на:

ХОРОР! 25-годишник е осомничен дека ја тепал и ја силувал мајка си

t

Истражен судија на Жупанискиот суд во Сплит осуди 25-годишник осомничен на две силувања на неговата мајка, додека едно кривично дело останало во обид.

Тие три случаи датираат од 2020 година и се утврдени во текот на истрагата откако оштетената пријавила семејно насилство, пренесуваат локалните портали.

Младиот човек се сомничи дека во последните четири години ја малтретирал мајка си барајќи и пари. Кога таа одбивала да му даде пари, тој ја удирал со клоци и боксови.

Минатата недела ја нападнал и откако се пожалил дека не му зготвила ручек. Ја удирал по главата и телото, ја влечел за коса. Жртвата се здобила со полесни повреди. Два дена подоцна, гледајќи ТВ програма и коментари за убиство, и рекол на мајка си дека на ист начин ќе ја убие.

Притворот е определен поради ризик од влијание врз сведоци, но и можност за повторување на делото, со оглед на тоа што насилството врз жртвата трае веќе извесно време, додека обвинетиот покажувал упорност и несовесност во извршувањето на кривичните дела.

Покрај тоа, тој развил зависност од алкохол и опијати, а во таква состојба правел и криминални дејствија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БОЛЕСТ! Струмичанец осомничен за силување малолетник со…

Полицијата сомничи 53 годишен жител на Струмица…

СДСМ: Мицкоски да ги објави приватните сметки…

Откако СДСМ побара од премиерот Христијан Мицкоски…

СДСМ: Дали Мицкоски го носел синот на…

Мицкоски мора итно да ја информира јавноста…

Ужас: Во Германија на секои половина час…

Во Германија на секои половина час дете…

Двојно убиство во Славонски Брод – синот…

Страшна трагедија се случила во Славонски Брод…