Објавено на:

Цела Србија е со нашиот Новак: Вучиќ разговараше со Ѓоковиќ, му вети дека ќе се бopи за него и неговото ослободување

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ разговараше со Новак Ѓоковиќ, кој беше приведен на аеродромот во Мелбурн по слетувањето во Австралија.

– Само што завршив телефонски разговор со Новак Ѓоковиќ. Му кажав на нашиот Новак дека цела Србија е со него и дека нашите власти ги преземаат сите мерки за што пократок период да го спречат малтретирањето на најдобриот тенисер во светот. Во согласност со сите норми на меѓународното јавно право, Србија ќе се бори за Новак Ѓоковиќ, за правда и вистина – напиша претседателот Вучиќ на Инстаграм профилот „Иднината на Србија“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Бугарите негодуваат, затоа што сме попопуларни…

Ги сакам сите вина на нашите браќа…

(Хит Видео) Вучиќ на ТикТок објави разговор…

На социјалната мрежа веќе го следеа повеќе…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…