Објавено на:

Цела Србија е со нашиот Новак: Вучиќ разговараше со Ѓоковиќ, му вети дека ќе се бopи за него и неговото ослободување

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ разговараше со Новак Ѓоковиќ, кој беше приведен на аеродромот во Мелбурн по слетувањето во Австралија.

– Само што завршив телефонски разговор со Новак Ѓоковиќ. Му кажав на нашиот Новак дека цела Србија е со него и дека нашите власти ги преземаат сите мерки за што пократок период да го спречат малтретирањето на најдобриот тенисер во светот. Во согласност со сите норми на меѓународното јавно право, Србија ќе се бори за Новак Ѓоковиќ, за правда и вистина – напиша претседателот Вучиќ на Инстаграм профилот „Иднината на Србија“.

View this post on Instagram

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За Вучиќ нема дилема: Кирилицата е напишана…

Претседателот на Република Србија со лидерите на…

Абазовиќ најави посета на Србија на 29…

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ најави дека официјално…

Борел: Србија е искрен кандидат за ЕУ

Високиот претставник на Европската унија за надворешна…

Кога Лавров не може во Србија, неговиот…

-Србија со големо задоволство ја прифати поканата…

Вучиќ незадоволен од околината што ја спречи…

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ на…