Цели три месеци истрагата за прегазениот пешак кај мостот “Гоце Делчев” тапка во место – Нема покренато обвинение за сторителот?

t

На 26-ти јануари во сообраќајна несреќа кај мостот „Гоце Делчев“ во Скопје животот го загуби 76-годишниот С.А.

Булеварот го преминувал на пешачки премин каде беше удрен од автомобил марка Бе-ем-ве со кумановска регистрација.

До ден денес, правдата во овој случај чека барем еден чекор до разврска. Но, случајот, од непознати причини тапка во место.

По трагедијата, телото беше предадено на обдукција, а обвинителот нареди да бидат обезбедени снимките од видео надзорот на околните објекти за да се утврдат причините за несреќата.

Цели три месеци истрагата е на исто ниво како и на денот на несреќата.

Нема обвинение за сторителот иако уште истиот ден во јавноста беше обелоденет нејзиниот идентитет.

КУРИР дознава дека доказите за овој случај се прибрани и причините за смртта се јасни од првиот ден. Нивни извори брифираат дека доказен материјал уште се собира, но одбија да ни одговорат кои се резултатите од анализата на крв и урина кои беа направени кај жената која го управуваше автомобилот кој го усмрти скопјанецот.

Сега загинатиот С.А. беше нечиј татко, нечиј дедо, пријател, сосед… Правдата во овој случај, како и во останатите, треба да биде што поскоро задоволена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пешак тешко повреден откако автомобил удрил во…

Стружанец заработил тешка повреда откако синоќа околу…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Загина пешак кај скопската обиколница

На 30.08.2022 во 21.45 часот во СВР…