Објавено на:

Цеца и Карлеуша со нова кавга: Дали ќе им судска разрешница?

t

Српската пејачка Јелена Карлеуша објави чудна фотографија на стори на нејзиниот Инстаграм профил.

Имено на јавноста и е познат ривалитетот помеѓу Карлеуша и Цеца, како и долгите судења и тужби.

Јелена Карлеуша објави фотографија на која пишува приватна тужба, а тужената е Светлана Ражњатовиќ, но датумот на тужбата е стар.

Дали Карлеуша со ваквиот потег сакаше да најави нова тужба кон Цеца останува да видиме.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Датумот останува ист, се менува локацијата на…

Поради огромен интерес за концертот закажан за…

Првпат ја отвори вратата на вилата на…

Цеца Ражнатовиќ првпат ги отвори вратите од…

ОСТАНА НЕМА ПОРАДИ ТРАГЕДИЈАТА: Карлеуша се огласи…

Откако утрово осамна веста дека осум рудари…

Прво појавување по раскинувањето со Богдан: Цеца…

Музичката ѕвезда Цеца Ражнатовиќ за прв пат…

Цеца и Карлеуша со нова кавга: Дали…

Српската пејачка Јелена Карлеуша објави чудна фотографија…