Цигарите поскапеа за 10 денари, два месеци пред најавеното поскапување

t

Дел од цигарите во Македонија веќе поскапеа иако од Министерството за финансии изјавија дека поскапување ќе има на 1 јануари наредната година.

Како што објави еМагазин, се работи за поскапување од 10 денари и тоа за цигари кои ги произведува Империал Тобако Тутунски комбинат Скопје, поточно брендовите Вест, Бос, Давидов, Родео, Жаде.

Порталот за тоа добил потврда и од маркетите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фич: Нафтата следната година може да порасне…

Конфликтот на Блискиот Исток се заканува дека…

Цигарите поскапеа за 10 денари, два месеци…

Дел од цигарите во Македонија веќе поскапеа…

Приведен гевгеличанец поради криумчарење на цигари и…

Ноќва во 01.20 часот на Граничен премин…

ИЗГОР: Кашкавал 1.305 денари – Изгледа со…

Цените на млекото и млечните производи енормно…

Млекото, сирењето, кашкавалот ќе станат луксуз: Нов…

Поскапуваат дел од млечните производи од следната…