ЦУК: Изминатото деноноќие 1.666 повици на бројот за итни случаи

t

Според последниот извештај во Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.666 повици на Единствениот број за итни случаи 112. „Реални“ повици за итни случаи биле 39,50 отсто, а 60,50 проценти други, именувани како „неитни повици“, што биле за други потреби на граѓаните.

Како што информираат утрово од ЦУК, кон полиција биле упатени 46,48 отсто од повиците, кон Итната медицинска помош 45,94 проценти, а кон пожарникарите биле упатени 3,26 отсто.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец нападнат во казино

Денеска (07.04.2024) во 04:20 часот на подрачјето…

Ковачевски: Силно го осудувам апсењето на новинарот…

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, го осуди…

Апасиев: Апсењето на Фуркан е показна вежба…

И лидерот на Левица, Димитар Апасиев реагира…

Се огласи Фуркан Салиу: Не сум нападнал…

Здраво, јас сум Фуркан Салиу. Од објективни…

Ослободени снимателот и монтажерот на ПоралиХ, Фуркан…

Полицијата пред неколку минути ги ослободи снимателот…