Честитки за Илинден и од американската амбасада

t

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Република Македонија го честиташе големиот национален празник Илинден.

Од Амбасадата соопштија дека делегации положија свежо цвеќе на официјалните церемонии во Скопје и Пелинце и објавија фотографии.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Претседателката ќе чека новата влада да…

Сиљановска ќе почека да се формира новата…

ДУИ му помогна на Мицкоски за двотретинско…

Со 88 гласа “за” пред 3 часот…

Американската амбасада ќе ги подобрува односите помеѓу…

Аташето за култура и образовани на САД…

Обвинителството ја проверува и отфрлената претставка за…

Меѓу списите кои ги проверува обвинителството во…

Претседателката Сиљановска Давкова ќе ги прими поглаварите…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ќе ги…