Четворица Палестинци загинаа во израелска рација на Западниот Брег

t

Четворица Палестинци загинаа во денешниот напад на израелската војска во бегалскиот камп Фара, јужно од градот Тубас на Западниот Брег, соопшти Министерството за здравство на палестинските власти.

Министерството за здравство во Појасот Газа претходно соопшти дека во израелските напади врз бегалскиот камп Џабалија во северниот дел на Појасот Газа загинале 90 Палестинци.

По еден од израелските напади врз овој камп минатиот месец, канцеларијата за човекови права на ОН соопшти дека „постои сериозна загриженост дека станува збор за непропорционални напади кои би можеле да се третираат како воени злосторства“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: Јасно е дека граѓаните не казнија…

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва порача…

Пендаровски: Резултатите не се такви какви што…

Резултатите не се такви какви што ги…

Полиција пред штабот на „Вреди“ додека ДУИ…

Кордон полицајци е распореден пред штабот на…

Битиќи: Коалицискиот капацитет ќе биде одлучувачки за…

„За вториот круг на претседателските избори клучно…

Уапсен Турчин на Деве Баир, на увид…

Вчера во 20.25 часот на Граничниот премин…