Четворица скопјани претепале двајца тетовци пред локал на Попова Шапка – ова се деталите

t

По масовна тепачка на Попова Шапка се уапсени четири скопјани.

На 01.01.2022 во 13.30 часот во угостителски објект на Попова Шапка, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода Е.Х.(34), С.И.(30), Б.Л.(32) и Д.Д.(25), сите од Скопје, затоа што околу 13.00 часот, пред угостителскиот објект, физички ги нападнале Ж.Н.(49) од с.Брвеница и Ц.Б.(28) од Тетово – информираат од МВР.


По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Партиска реорганизација: Проширување на Извршниот комитет и…

ВМРО-ДПМНЕ наскоро ќе има нов состав на…

Мицкоски: Техничката влада беше целосно нефункционална и…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното…

Оваа влада е администрирана од СДСМ, а…

Оваа влада е администрирана од СДСМ, а…

Мицкоски: Во спорот со Бугарија само даваме,…

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ при своето…

Мицкоски: Задоволен сум Арсовска, затекна лоша состојба…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во емисијата…