Четири момчиња од Велес уапсени за поседување марихуана

t

Во два различни случаи полициски службеници уапсиле четири момчиња во Велес кои кај себе имале марихуана.

На 01.01.2022 во 20.50 часот во Велес од полициски службеници од СВР Велес се лишени од слобода Д.Р.(19), М.Ѓ.(22) и Ј.М.(19), сите од Велес, затоа што кај нив е пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 01.01.2022 во 21.35 часот во Велес од полициски службеници од СВР Велес е приведен А.А.(20) од Велес, затоа што кај него е пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок – информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Двајца Македонци уапсени во Грција

Осум златни прачки, накит и сума од…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Крвава пресметка во Чаир: Двајца завршија во…

Доцна синоќа околу 1 часот пред Поликлиниката Чаир,…