Четири момчиња од Велес уапсени за поседување марихуана

t

Во два различни случаи полициски службеници уапсиле четири момчиња во Велес кои кај себе имале марихуана.

На 01.01.2022 во 20.50 часот во Велес од полициски службеници од СВР Велес се лишени од слобода Д.Р.(19), М.Ѓ.(22) и Ј.М.(19), сите од Велес, затоа што кај нив е пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 01.01.2022 во 21.35 часот во Велес од полициски службеници од СВР Велес е приведен А.А.(20) од Велес, затоа што кај него е пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок – информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски државјанин уапсен во Албанија!

Албанското МВР уапсило македонски државјанин во албанското…

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

Македонец уапсен во Софија! Определен му е…

Македонски државјанин е уапсен и обвинет откако…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…