Објавено на:

Чеченскиот лидер се пофали: Ослободена зградата на администрацијата во Мариопол – Украинците “фатија магла”

t

Чеченските сили ја ослободија административната зграда во Маропол, изјави чеченскиот лидер Рамзан Кадиров.

„Момците преку радио известуваат дека ја ослободиле административната зграда во Мариопол и го кренале нашето знаме. Украинските екстремисти кои преживеале не ризикувале, ги напуштиле позициите, како што им станало традиционално, и „фатиле магла“. “ напиша тој на својот канал Телеграм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украински маринец од “Азовстал”: Наскоро ќе паднеме

Украински маринец од опколената челичарница Азовстал во…

Животот се враќа во нормала: Едно училиште…

Во Мариопол започна со работа првото училиште…

Градоначалникот на Мариопол: Насилно се депортирани повеќе…

Градоначалникот на опколениот украински град Мароупол, Вадим…

Пушилин: Платеници од САД, Романија и Канада…

Платеници од САД, Романија и Канада би…

Украина го одби ултиматумот на Русија: Војската…

Украинските сили ќе продолжат да го бранат…