Чисто Скопје е приоритет: Град Скопје со акција за чистење на кејот на Вардар

t

Градот Скопје преку официјалниот Твитер профил соопшти дека во текот на денешниот ден се спроведува акција за чистее на кејот на реката Вардар.

Еве ја објавата на Град Скопје:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…

И не им доаѓа паметот: 334 казни…

– Секторот за внатрешни работи Скопје вчера…