Чичкото го прегазил внукот во дворот додека се враќал наназад со автомобилот

t

Малолетник бил удрен со возило од неговиот чичко додека се враќал наназад, во дворот од куќата во Скопје.

Малолетникот бил донесен на Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со тешки повреди, по што полициски службеници излегле на терен за да истражат што се случило со него.

Тие констатирале дека несреќата се случила во дворно место од семејниот дом на ул.„Методија Андонов Ченто“ во Скопје.

Увид бил извршен од екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Полицијата во Дагестан испука предупредувачки истрели…

Полицијата во руската република Дагестан денеска испука…

Директорот на Фајзер се зарази со коронавирус…

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла (60)…

ФФМ повика на поддршка и апелира на…

„Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и…

(Видео) Русите го одиграа првиот натпревар по…

Руската фудбалска репрезентација е исклучена од сите…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…