Шешељ: Местото на Србија е во БРИКС

t

Претседателот на Српската радикална партија (СРС) и кандидат за пратеник д-р Воислав Шешељ на предизборниот митинг во Домот на синдикатите изјави дека на Србија ѝ е место во БРИКС.

„Тоа е местото каде што припаѓаме, со најголемите сили на овој свет“. Татковина Србија, мајка Русија.

Многупати на дело докажавме дека сме подготвени да ги жртвуваме животите за нашата татковина Србија. Подготвени сме да се жртвуваме за мајка Русија. Да живее Голема Србија!“, рекол Шешељ, пренесува Танјуг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото)УЖАС: Таткото на малиот монструм Кецмановиќ ја…

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со…

Истражување: Србите имаат 50% словенска генетика, останатото…

Денешните Срби имаат околу 50-60 отсто словенско…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

(Видео) Знаевте ли дека Лорд Волдеморт е…

Александар Вучиќ на својот профил на ТикТок…