Објавено на:

Шолц: Западот не го прифаќа насилниот напад врз Украина

t

Тој вели дека неговото патување во Киев минатата недела и неговата средба со украинскиот претседател Володимир Зеленски јасно покажале дека Украина и припаѓа на Европа.

„Западот не го прифаќа насилниот напад врз Украина“, рече тој во говорот пред Германската индустриска асоцијација, додавајќи дека поради тоа Украина е многу снабдена со оружје и се воведуваат санкции кон Русија.

„Овие санкции функционираат. Да, овие санкции ни нанесуваат штета и на самите нас. Тие им штетат на нашите компании, но тие се исправни“, рече тој.

Тој заклучи дека Германија ќе продолжи да ја поддржува Украина со испраќање оружје се додека на Украина и е потребна поддршка

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…