Објавено на:

Шokaнтни информации од Норвешка: Пронајдени антитела на Ковид 19 во крвни примероци од декември 2019-та година

t

Норвешките научници дојдоа до изненадувачки резултати на анализата на крвта од жители во земјата, кои можеби ќе ја променат историјата на пандемијата во светот.

Во времето кога лекарите од Вухан за прв пат се запознаваа со коронавирусот, повеќе Норвежани веќе биле во допир со вирусот, бидејќи се пронајдени антитела на ковид-19 во повеќе примероци од крв, земени во текот на декември во 2019 година. Дури наредниот месец, значи на почетокот од 2020 година во Европа беше регистриран првиот случај на ковид-19.

Норвешките научници дојдоа до изненадувачки резултати на анализата на крвта од жители во земјата, кои можеби ќе ја променат историјата на пандемијата во светот.

Во времето кога лекарите од Вухан за прв пат се запознаваа со коронавирусот, повеќе Норвежани веќе биле во допир со вирусот, бидејќи се пронајдени антитела на ковид-19 во повеќе примероци од крв, земени во текот на декември во 2019 година. Дури наредниот месец, значи на почетокот од 2020 година во Европа беше регистриран првиот случај на ковид-19.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина: Русите убиле шест цивили при гранатирање…

Во руското гранатирање на градот Костијантинивка во…

Полицаец нападнат во Гевгелија

На 02.04.2023 во 01:50 часот пред угостителски…

Ќе се утврдат највисоките цени: Поевтинуваат кромидот,…

Домати, краставици, кромид, карфиол, пипер, грав, леќа,…

Германија претстојната зима може да ја дочека…

Германија претстојната зима може да ја дочека…

Растурена нарко банда која шверцувала 17 тони…

Бразилските и европските власти разбија мрежа на…