Објавено на:

Ѓоковиќ оди во финалето на турнирот во Аделаида по победата над Медведев

t

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го победи Русинот Медведев со 2:0 (6:3, 6:4).

Со победата над Медведев, Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на турнирот во Аделаида. Рускиот тенисер, кој моментално е седми на тениската АТП-листа, скапо го чинеа две двојни сервисни грешки, кои му донесоа два брејка на најдобриот српски тенисер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев предупредува на директен судир Русија-НАТО

Последен пат светот беше толку блиску до…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Медведев: Зеленски ги измеша лончињата и си…

Украинскиот претседател Зеленски тврди дека постои „дезинформациски…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…