Објавено на:

Ѓоковиќ е поголем човек oд Надал: Му честиташе, вели неверојатно достигнување, импресивна борбеност

t

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ му честиташе на победникот на Австралија опен, Рафаел Надал за 21. Грен слем титула, како и на организаторите на турнирот.

– На овогодинешниот Австралија опен се играше извонреден тенис, а финалето беше исклучително. Честитки до Ешли Барти за неверојатниот настап пред домашната публика и Даниел Колин за неверојатниот турнир што го одигра. Честитки до Рафаел Надал за неговата 21. Грен слем титула. Неверојатно достигнување. Секогаш импресивна борбеност, која преовладуваше и овој пат. Медведев даде се од себе и играше со страста и одлучноста што ги очекувавме од него, напиша Новак на својот Твитер профил.

Да потсетиме дека на Новак не му беше дозволено да настапува на Австралија Опен поради тоа што не бепе вакциниран, а Надал не му даде поддршка да настапува на натпреварот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Коалициониот партнер на ВМРО-ДПМНЕ ја нарекува…

Коалициониот партнер на мандатарот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ…

Простак: Албанецот Даку по ремито со Хрватска:…

Албанија се спаси од пораз против Хрватска…

(Фото) Сообраќајна незгода кај Собрание

Пред малку се случи сообраќајна незгода во…

Што се случува во Вардар? Многу ветувања,…

Фудбалот е во центарот на вниманието ова…

Комеморативна седница по повод смртта на Стојан…

Со едноминутно молчење во Собранието денеска му…