Објавено на:

Ѓоковиќ загуби на суд: Одлуката е 3:0 во корист на државата Австралија

t

Судот во Австралија одлучи дека Новак Ѓоковиќ нема да биде дел од Австралија опен оваа година и дека тенисерот треба да биде депортиран.

По неколкучасовното сослушување, Судот составен од трите члена, едногласно со 3:0 реши дека визата на најдобриот тенисер во светот треба да биде поништена и Ѓоковиќ нема да игра на Гренд слем турнирот во Мелбурн.

Србинот мора да ја напушти земјата!

По читањето на одлуката, судијата реши дека е потребна нова пауза од половина час.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Калин Ивановски не успеа да се пласира…

Македонскиот тенисер Калин Ивановски не се најде…

Падна Ѓоковиќ: Данил Медведев е светски рекет…

Рускиот тенисер Данил Медведев се искачи на…

Фриц Зергел се сомнева во Надал: Користел…

Германскиот лекар, Фриц Зергел го сомничи Рафаел…

Тениски атракции во Скопје во јуни и…

ТЕНИСКИ АТРАКЦИИ ВО СКОПЈЕ ВО ЈУНИ И…

Надал не ја завршува кариерата: Ќе играм…

Рафаел Надал нема да ја заврши кариерата…