Објавено на:

Ѓоковиќ: Не знам што ми е

t

Ѓоковиќ загуби во финалето на Србија Опен од Андреј Рубљев со 2-6, 7-6 и 0-6, по што кажа дека мора да се концентира само на позитивните работи.

„Морам да се сконцентирам само на позитивните работи. Немав сила во третиот сет. Пред Монте Карло никогаш не сум се чувствувал вака. Мислам дека има врска со болеста. Беше тешко, а рехабилитацијата очигледно ќе трае подолго од што очекував“, објаснува Ѓоковиќ.

Новинарите ги интересираше и точната природа на болеста, но Србинот не откри премногу.

„Не беше ковид-19, но не сакам да откривам детали, тоа е неопходно. Важно е тоа што ми влијаеше премногу на организмот во претходните недели“, вели Србинот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како одговор на Ѓоковиќ „Голема Албанија“ на…

„Фејсбук“ профилот на Асоцијацијата на тениски професионалци…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Калин Ивановски повторно со најдобар ранг на…

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски повторно го…