Објавено на:

Ѓоковиќ: Не знам што ми е

t

Ѓоковиќ загуби во финалето на Србија Опен од Андреј Рубљев со 2-6, 7-6 и 0-6, по што кажа дека мора да се концентира само на позитивните работи.

„Морам да се сконцентирам само на позитивните работи. Немав сила во третиот сет. Пред Монте Карло никогаш не сум се чувствувал вака. Мислам дека има врска со болеста. Беше тешко, а рехабилитацијата очигледно ќе трае подолго од што очекував“, објаснува Ѓоковиќ.


Новинарите ги интересираше и точната природа на болеста, но Србинот не откри премногу.

„Не беше ковид-19, но не сакам да откривам детали, тоа е неопходно. Важно е тоа што ми влијаеше премногу на организмот во претходните недели“, вели Србинот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим

Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим…

Ѓоковиќ: Ова е за мојот народ!

Рим го доживеа пишувањето на тениската историја,…

Ѓоковиќ лесно го ,,скокна” 1/8 финалето и…

Нема дилеми, Новак Ѓоковиќ е во одлична…

Ѓоковиќ: Не знам што ми е

Ѓоковиќ загуби во финалето на Србија Опен…

Подгответе се за шок: Еве какво образование…

Меѓутоа, јасно било дека Ноле не може…