Јакимовски: Браво бе лидериште, за Ванчо Михајлов континуитет, а за Груевски дисконтинуитет

t

Фејсбук статус на Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски:

Видовте ли како изгледа “електричар” залутан во политика⁉️
Како проаѓа времето се повеќе заглавува❗️

Најновиот бисер на Мице му е неговата симпатија кон Ванчо Михајлов❗️
Тој вели дека Ванчо Михајлов е дел од континуитетот на ВМРО и тоа треба да се почитува❗️

Браво бе лидериште, за Ванчо Михајлов континуитет, а за Груевски дисконтинуитет.
Ванчо да се почитува и да има според него “заслужно” место во историјата, а за Груевски “заслужно” место во Идризово.

Толку ли брзо ги заборави добрините од Груевски⁉️
Лидериште ‼️

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По десет години затвор во Шпанија, водачот…

Вечерва после 20:00 часот на белградскиот аеродром…

(Видео) ХОРОР во Приштина: Бремена жена изрешетана…

Бремена жена на возраст од околу 35…

Христијаните веќе не се мнозинство во Англија…

Англија и Велс повеќе не се мнозински…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…