Јакимовски за тушот од О’Брајан за Мицкоски: Очигледно не ја знае нашата поговорка “Абе ни орев од рука да му земеш”…

t

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, на Фејсбук го коментира фалењето на Мицкоски по социјални мрежи дека се сретнал со заменикот на Блинкен, а истиот човек во интервју за 360 степени вели дека не би купил ни автомобил од таков човек.

– Пинки го виде Тито…Фали ме усто оти ќе те расчепам.

Цееел ден кутрото лидерче на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски се фали дека се сретнал помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан.

За жал фалбата му траеше кратко и устата навистина му се решчепи. Овој пат од изненадување.

О’Брајан вели дека од овој човек(Христијан Мицковски) не би купил ни автомобил❗️

Очигледно пријателот американец не ја знае нашава македонска изрека:

“Абе ни орев од рука да му земеш”

Абе Брајанчо кога ти викав мафни го таму што ќе ти е да губиш време со него сакаше сам да се увериш каков залутан лик и изгубен случај за политика дури и за една Македонија е твојот соговорник.

Ха ха ха…Ај што вика ни автомобил не би купил од него, туку се прашува и кој би гласал за него. Тушшшш – напиша Јакимовски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев го подбра Шолц: Германецот лаже и…

Заменик-шефот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј…

Белата куќа со коментар за кандидатурата на…

Џон Кирби, координатор за стратешки комуникации во…

САД ставија вето: Засега нема крај на…

Синоќа, САД ставија вето на резолуцијата во…

Европол: Заканата од теpоpизам во Европа е…

Ризикот од терористички напади во Европа е…

Бајден откри колку американски војници има во…

Во Европа има неколку десетици илјади американски…