Јакимовски: Мицкоски се концентрира како да излаже дека е против, а да го прифати францускиот предлог!

t

“Ако не умрам од тешка болест ќе умрам од смеење и тоа од Христијан Мицковски”, напиша на Фејсбук лидерот на ГРОМ и градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски.

– Замислете човекот вика ги откажал од протестите за да се фокусира на “францускиот предлог” и Вие очекувавте и натаму да стојам зад овој човек кој кога не знае што прави прибегнува кон лага.

Протести не планирал а за ”францускиот предлог” се концентрира како да излаже дека е против а во исто време да го поддржи.

ГРОМ не игра така!

Ние имаме јасен одговор, ПРОТИВ!, вели Јакимовски.

ЛИНК од статусот на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Митовски: Никогаш, никому американците не влепиле ваков…

Не дека многу ги почитувам или поздравувам…

Заменикот на Блинкен го потопи Мицкоски: Од…

„Има понуда на маса. И ако сакате…

(Фото) Мицкоски ја тужи Левица преку адвокат…

Мицкоски ја тужи Левица преку адвокатот Панче…

Апасиев за Мицкоски: ги саботирате протестите, додека…

Каде се чуло и видело, најголема опозициска…

БОМБА НА БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ: Идејата за Бугари…

Одлуката на американското Министерство за финансии да…