Јакимовски на средба со кавадарчани – Земјоделците во мене ќе имаат силен поддржувач!

t

Одлична средба со кавадарчани, храбар и работлив народ!

Разговаравме за нивните проблеми, за проблемите во земјоделството и решенијата кои ги нудам како дел од мојата програма „Храбро за Македонија“.

Претседателот мора да отвора прашања важни за граѓаните и да се грижи за потребите на секој еден граѓанин на Република Македонија.

Како претседател на државата ќе отворам важни прашања за развивање на конзервната и наменската индустрија, ќе ја зајакнам економската дипломатија со цел подобрување на македонската економија, отворање на нови работни места, нов пазар и пласман на македонските земјоделски производи и подготовка на македонските компании за обновата на Украина!
Земјоделците во мене ќе имаат силен поддржувач, јас ќе бидам претседател на сите граѓани на Република Македонија!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Вучиќ и Додик: Србите не се…

Во пресрет на утрешната седница на Генералното…

Зеленски бара НАТО да ја соборува руската…

Северноатлантската алијанса мора да собори руски воени…

„И секоја капка од твојата рана ко…

На денешен ден, 22 мај во 1944…

Прегласување на неколу избирачки места – Ќе…

Во седум избирачки места во изборните единици…