„Јас ќе бидам 61-от пратеник кој ќе се приклучи на ВМРО ДПМНЕ“ – Лазе Таневски го опомени Димитар Ковачевски

t

Пратеникот од редовите на СДСМ Лазе Таневски, сосптвеник на Хотел „Лаки“ во Охрид, незадоволен од кадровските решенија во ОО СДСМ Охрид.

Секојдневните обвинувања од страна на претседателот на ОО СДСМ Охрид Наумче Јованоски – Чакар, дека за изборниот дебакал главен виновник бил претходниот претседател Лазе Танески и неговите „пајташи“, а со цел Наумече Јованоски – Чакар и Константин Георгиески да го сокријат нивното предавство и соработка со ВМРО ДПМНЕ, пратеникот Танески со јавна опомона до новиот претседател на СДСМ Димитар Ковачески:

– “Доколку Димитар Ковачевски – Таче го остави Наумче Чакар за претседател на ОО СДСМ Охрид и слугите на Чакар, јас ќе бидам 61-от пратеник кој ќе се приклучи на коалицијата на ВМРО ДПМНЕ во сообранието на РМ“ истакна пратеникот Лазе Танески во изјавата за Охридскај. – Пишува Охридскај.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…

Реакции за казната на Крмов: Во парламентот…

Македонската јавност со многу коментари го дочека…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…

Груевски: Рестартирање на пропаднатите “споменици на транзицијата”,…

Претходната Влада предводена од Груевски започна проект…