Објавено на:

ЈП Градски паркинг од утре со летно работно време

t

Град Скопје ги информира граѓаните дека од утре, 01.06.2022 година, ЈП Градски паркинг започнува со летно работно време на јавните површини наменети за паркирање во зоните А,Б,Ц и Д. 

Паркирањето во зоните А,Б,Ц и Д ќе се наплаќа од понеделник до сабота од 07 до 23 часот.

Град Скопје им препорачува на сите корисници на услугите за паркирање на ЈП Градски паркинг навремено да вршат плаќање за паркирањето на зоните,  согласно со наведеното време на информативните табли, за да не бидат санкционирани. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЈП Градски паркинг од утре со летно…

Град Скопје ги информира граѓаните дека од…

Градски паркинг со санкции за 122 непрописно…

Во текот на изминатата недела (18.05 –…

Кампања „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите”…

В.д. директорот на ЈП Градски паркинг –…

Се скарале па довршиле со тупаници: Тепачка…

Основното јавно обвинителство – Гостивар поднесе обвинителен…

Поефтинуваат паркинзите во Скопје – Ова се…

Во соопштение до медиумите ЈП Градски паркинг-…