Објавено на:

Љубовна драма во Аеродром: Поранешното момче ја нападнало девојката пред кафеана

t

Девојка од Скопје вчера попладнето била нападната од поранешното момче пред угостителски објект во Аеродром, соопшти МВР.

-На 03.04.2022 во 16.20 часот во Полициската станица Аеродром, 26-годишна скопјанка пријавила дека во 15.00 часот пред угостителски објект на подрачјето на Аеродром, по претходно недоразбирање, била физички нападната од Х.Ц. од Скопје, со кого претходно била во љубовна врска, се вели во соопштението.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој ќе “лапне” станче? Муцунски ќе му…

Тимчо Муцунски ќе биде запаметен како градоначалник…

(Фото) Ново Лисиче се дави во ѓубре:…

Од локалниот огранок на Левица во Аеродром…

Од утре ЈП Лајка ќе заловува бездомни…

Од утре заловувачкиот тим на ЈП Лајка…

Муцунски не само што не ги исполнува…

Муцунски не го оствари ветувањето за формирање…

Левица: Лисиче и Аеродром се гушат, на…

Жителите на Аеродром посебно жителите во населба…